program | reklama | strona główna
 
 
 
  • o nas
  • odbiór naziemny
  • odbiór satelitarny
  • sieci kablowe
  • dla dzieci
  • publicystyka
  • oferta programowa
  • kontakty

         Telewizja Niepokalanów II
  •  
     
    jeszcze dzisiaj w TV PULS
     
     
    Zapowiedź
    RESURRECTION BOULEVARD
    (10.04.2002, 20:30)

    Ruben otrzymuje list od Adams'a starego kumpla z czasów wojny. Okazuje się, że Adams jest śmiertelnie chory na raka wątroby. Ból staje się dla Adams'a nie do wytrzymania prosi więc Rubena o morfinę, która przynosi chwilową ulgę . Obaj wspominają czasy wojny i wspólnych kolegów. Adams umiera podczas snu.

    USA/2000
    Obsada: Michael DeLorenzo, Nicholas Gonzales, Ruth Livier, Mauricio Mendoza, Marisol Nichols, Tony Plana, Elizabeth Pena, Daniel Zacapa, Cheech Marin, Paul Rodriguez
     
     
    O Telewizji PULS

    TV Puls została utworzona na bazie dawnej Telewizji Niepokalanów dzięki wsparciu spółek skarbu państwa (PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, PZU Życie) oraz Prokomu przez zakon franciszkanów. Spółka nadająca początkowo program TV Puls nazywała się Telewizja Familijna S.A. Stacja zaczęła nadawać 18 marca 2001 r. na częstotliwościach TV Niepokalanów oraz na satelicie Astra (19,2°E). Sztandarowym programem informacyjnym TV Puls były Wydarzenia, prowadzone m.in. przez Bogdana Rymanowskiego i Magdę Mołek. Głównym magazynem reporterskim był Raport Specjalny pod redakcją Jacka Łęskiego - program podejmujący tematykę z zakresu dziennikarstwa śledczego.

    TV Puls szybko utraciła płynność finansową na skutek nadmiernych wydatków oraz wycofania się ze spółki Prokomu. 28 maja 2002 zdjęto z anteny sztandarowy program informacyjny Wydarzenia, który zastąpiono przez znacznie tańszy: Serwis Pulsu. W październiku 2002 TV Puls zaczęła wyłączać nadajniki naziemne. Zadłużenie TV Familijnej sięgnęło 130 mln USD. 1 kwietnia 2003 TV Puls zakończyła nadawanie.

    Wkrótce pomoc stacji zaoferowała prywatna spółka Antena 1, dzięki której stacja wznowiła nadawanie naziemne 25 czerwca 2003, jednocześnie odcinając się od zadłużonej firmy "Telewizja Familijna". W sierpniu 2003 wsparcie dla TV Puls zadeklarował właściciel Polsatu, Zygmunt Solorz i stacja zaczęła nadawać na satelicie Eutelsat Hot Bird. Od tego czasu stacja nadawała pod nazwą TV Niepokalanów Puls. Do pierwotnej nazwy powrócono 6 grudnia 2003, gdy na antenie zadebiutowało obecne wcześniej logo i oprawa graficzna. Puls współpracował też z Polsatem w sprawach reklamy i w produkowaniu programów przez związaną z Polsatem spółkę Antena 1. Stacja w koncesji na nadawanie miała zapisany chrześcijański i familijny charakter.

    News Corporation.
    28 czerwca 2006 podana została informacja, że ok. 25% udziałów w stacji kontroluje nowy inwestor zagraniczny, spółka News Corporation należąca do magnata medialnego – Ruperta Murdocha. Dzięki tej inwestycji stacja miała przynosić dochody i zaczęła produkcję nowych programów. Od stycznia 2007 r. dzięki zmianom zapisów koncesyjnych TV Puls przestała być telewizją o charakterze religijno-społecznym, a zaczęła być kanałem uniwersalnym z udziałem audycji o tematyce rodzinno-chrześcijańskiej. Program wypełniły głównie filmy fabularne i seriale.

    Od kwietnia 2007 News Corporation posiadała 35% akcji. 28 października 2007 w telewizji Puls nastąpiły zmiany, szczególnie jeśli chodzi o stronę publicystyczno-informacyjną. Tego dnia została wdrożona nowa ramówka kanału. Prowadzącymi nowego serwisu informacyjnego Puls Raport o 19.30 i 22.00 zostali m.in. Krzysztof Ziemiec i Katarzyna Trzaskalska, Katarzyna Olubińska, Piotr Maślak, Paulina Drapała, Katarzyna Niedźwiedź-Szałajko, Michał Siegieda, czy Marek Pyza. Tego samego dnia nastąpiła zmiana logo i oprawy graficznej stacji. 15 stycznia 2008 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała TV Puls dodatkowe, naziemne nadajniki telewizyjne we Wrocławiu i Szczecinie. 29 lutego 2008 prezes stacji, Farell Meisel został zastąpiony przez Dariusza Dąbskiego[5]. 16 lipca 2008 roku zostało wyemitowane ostatnie wydanie programu Puls Raport, który został zdjęty z anteny z powodu niskiej oglądalności.

    2008-2010: zmiany i poszukiwania inwestorów.
    1 września 2008 TV Puls ponownie zmieniła logo i oprawę graficzną. 3 listopada 2008 koncern medialny News Corporation poinformował o sprzedaniu 35% posiadanych akcji TV Puls pozostałym udziałowcom. Kanał pojawił się w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) w I multipleksie, wdrażanej systematycznie w całej Polsce. 24 lipca 2009 stacja ponownie wystąpiła o zmianę w zapisach koncesyjnych, aby mogła nadawać program o charakterze uniwersalnym. Chce aby znikły zapisy zmuszające ją do nadawania programów religijnych i publicystyki. W jesiennej ramówce 2009 zniknęły stałe programy o tematyce religijnej.

    Od 31 sierpnia 2009 roku TV Puls zaczęło również emitować seriale animowane przeznaczone dla dzieci, w porannej ramówce Stacja Porankowo pojawiły się takie seriale jak: Przygody Gapiszona, Zaczarowany ołówek, Trzy misie, Opowiadania Muminków, Bolek i Lolek, Reksio, Wyprawa Profesora Gąbki, Podróże kapitana Klipera oraz Smok Wawelski . W wieczornej ramówce Junior TV, pojawiły się takie seriale jak: Gadżet i Gadżetinis, Był sobie człowiek, Flintstonowie, Karmelowy obóz, W.I.T.C.H. Czarodziejki, Odjazdowe zoo, Jetsonowie, Całkiem nowe przygody Toma i Jerry'ego, Tom i Jerry, Piotruś Pan i piraci, Pan Andersen opowiada, Baśnie Braci Grimm: Simsala Grimm, Myszorki na prerii, Pszczółka Maja, Wilk i Zając oraz Pixie i Dixie.

    Na początku października 2009 zmieniła się struktura udziałowców w stacji. Pakiet 75% przejął prezes stacji Dariusz Dąbski, a udział w spółce na poziomie 25% posiada Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie).

    TV Puls planuje uruchomić w przyszłości internetową telewizję o tematyce religijnej, a także kanał dla dzieci. Dariusz Dąbski w wywiadzie dla ISB powiedział, że w październiku 2009 stacja osiągnęła próg rentowności, a w listopadzie osiągnęła zysk. Ujawnił też, że prowadzone są rozmowy z trzema inwestorami, w sprawie przejęcia TV Puls. W styczniu 2010 TV Puls nabyła prawa do pokazywania jednego z programów WWE-WWE Superstars.

    22 lutego 2010 r. 25% udziałów stacji należących dotychczas do Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych przejął prezes tej stacji - Dariusz Dąbski. Jednocześnie poinformował on, że kanał nie będzie już szukał inwestora, a skupi się nad rozwijaniem oferty programowej.

    2010-: Szybki rozwój.
    W okresie 05.04.2010 - 11.04.2010 TV Puls wyprzedził pod względem oglądalności TV 4 i TVN 7, znajdując się na 7. miejscu w Top 20 stacji wg Agb Nielsen z wynikiem 1,93%. W połowie maja 2010 stacja lekko zmodyfikowała swoją ramówkę, wprowadzając kilka nowych pozycji. W tym samym czasie złożyła do KRRiT wniosek o uzyskanie koncesji na uruchomienie nowego kanału telewizyjnego pod roboczą nazwą Puls Kids. Ma on być nadawany drogą satelitarną, a docelowo naziemnie przez MUX-2.
     
    (C)TV PULS 2002 | email:webmaster